Przejdź do głównej zawartości

Rozrywka 🎪🎯😹 [R.3]

 


Chociaż często zdarza przemywać się nam oczy wodą, np. rano po pobudce, to jednak w przypadku ciał stałych (które w jakiś sposób znalazły się w naszym oku) może to pomóc, ale jeśli mamy do czynienia ze żrącymi substancjami, to poprzez przepłukiwaniem wodą wypłukujemy i rozcieńczamy tą niebezpieczną substancję bez jej neutralizacji co przynosi pozytywny ale jednak ograniczony efekt.

 

Jeśli już chodzi o odpowiedzi to są one bardzo proste – wystarczyło zerknąć na posty, które opublikowałem.

Sól kuchenna składa się z chloru i sodu. Czy chcesz dowiedzieć się więcej o soli?

W powietrzu znajduje się między innymi: azot, tlen, argon czy dwutlenek węgla. Tego pierwszego, czyli azotu jest najwięcej. Chcesz poznać dokładne ilości?

W cząsteczce wody najsilniejszym wiązaniem jest wiązanie wodorowe, bez którego woda nie miałaby takich właściwości jakie ma. O właściwościach przeczytasz tutaj.

 

Tak prezentują się zagadki na najbliższy tydzień:

  • Co znajduje się wewnątrz dziur od sera?
  • Kto opatentował dynamit?
  • Czy jest taki pierwiastek chemiczny, który ma coś wspólnego z Polską?

Zachęcam do odpowiadania na powyższe zagadki w komentarzach.

 

 

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Czym jest sól kuchenna?

Czym jest sól kuchenna?   Sól kuchenna często kojarzy nam się z przyprawą. Nie bez przyczyny mówi się, że jeśli czegoś nie da się posolić to traci to smak. Jak się okazuje jest to jeden z najprostszych związków chemicznych. Sól kuchenna składa się z chloru i sodu (czasem możemy znaleźć niewielkie ilości jodu).   Czy sól kuchenna jest szkodliwa? Sól kuchenna nie jest szkodliwa (jeśli nie spożywamy jej w nadmiarze), a nawet bardzo ważna dla naszego organizmu: ü   jest ważnym źródłem sodu i chloru, które są istotnymi składnikami tkanek i płynów ustrojowych człowieka, ü   sód ma wpływ na prawidłową gospodarkę wodną organizmu, reguluje ciśnienie osmotyczne - jest niezastąpiony do funkcjonowania organizmu ludzkiego – bez sodu woda przez nas wypijana nie mogłaby wchłaniać się do komórek, również mięśnie i nerwy nie mogłyby należycie pracować, ü   sód pełni znaczącą rolę w regulowaniu gospodarki wodnej i kwasowo-zasadowej ludzkiego organizmu, ü   sód je...